Resultater 2019

Vanntemp start: 20,2 grader
Vanntemp mål: 20,5 grader
Vannføring: 464 m³/s

 

Fløter’n

 

1 Sophia Skou Copenwater / Kvik 2:09:22
2 Jan Solhøy Lambertseter SVK Masters 2:09:26
3 Emely Meder Skagerrak sportsklubb 2:11:40
4 Henrik Sulsbrück Copenwater 2:13:00
5 Marte Galtung Aasen Skagerak sportsklubb 2:13:21
6 Fredrik Frisk Team motstrøm 2:13:49
7 Anders Strömvall Coltingborssen triathlonklubb 2:17:10
8 George Macpherson Ytre Søre Sunnmøre Svømmeklubb 2:21:36
9 Sverre Fjermestad Sørumsand IF 2:26:15
10 Øyvind Hasli Eina Sportsklubb 2:28:56
11 Malin Winbo Colting Borssén Triathlonklubb 2:30:10
12 Are Ugland Soon Triathlonklubb 2:30:16
13 Arvid Lie Andersendammen Open Water Swimmers 2:34:47
14 Kai Andersen Soon Triathlonklubb 2:42:46
15 Ladislav Hanzel Oslofjord Triatlon 2:53:48

 

Elvenøkken

 

1 Lars Grande GIF 1:05:53
2 Isak Norberg Vooren FSK 1:07:57
3 Per Jonas Kalvemo Karasjok svømmeklubb 1:08:55
4 Jan Inge Galtung Nilsen Skagerak sportsklubb 1:12:25
5 Kim Ruben Vatnehagen Fet Svømmeklubb 1:16:56
6 Lise Hauger Oslo Idrettslag tri 1:21:52
7 Terje Granås Arendal Triatlon 1:24:25
8 Mariann Marthinsen Vestkantsvømmerne (tidligere) 1:26:29
9 Rune Langemyr Arendal triatlon klubb 1:27:49
10 Thomas Støvind Berg Fet Svømmeklubb 1:30:33

 

 

 

Loffer’n

 

1 Henning Raknerud Soelberg SSK Skjetten Svømming 21:15
2 Mikkel Solhøy Lambertseter svømmeklubb 21:24
3 Sondre Solhøy Lambertseter svømmeklubb 22:16
4 Ine Kristin Aasum Fet Svømmeklubb 22:55
5 Aron Heigum Fet Svømmeklubb 24:50
6 Sindre Rinden Sørumsand IF 25:47
7 Daniel Nybråten Fet Svømmeklubb 26:32
8 Ruben Vooren Fet Svømmeklubb 27:10
9 Kristine Lind Fet Svømmeklubb 27:17
10 Ane Kristine Solberg Olufsen BSF 27:42
11 Annette Devik 28:08
12 Elisabeth Rinden Sørumsand IF 28:30
13 Boye Schau Fet Svømmeklubb 28:43
14 Christian Gaarder Stavdal Fet Svømmeklubb 29:27
14 Sondre Gaarder Stavdal Fet Svømmeklubb 29:27
16 Lasse Stavdal Fet Svømmeklubb 29:30
17 Ida Romstad Fet Svømmeklubb 30:47
18 Marianne Cestari Zecca Sørumsand IF 31:00
19 Anette Elseth Sørumsand IF 31:26
20 Vidar Fjelltun Sørumsand IF 31:36
21 Margunn Sandstad 32:07
22 Bente Jensen Sørumsand IF 33:03
23 Jørn Heigum Fet Svømmeklubb 35:21
24 Hedvig Svardal Sørumsand IF 36:51
25 Tone Schrøder-Nielsen Fet Svømmeklubb 40:03
26 Torunn Korneliussen Sørumsand IF 40:31
27 Ida Rødal Larsen Sørumsand IF 41:19
28 Tilde Amalie Høgstad Sørumsand IF 41:20
29 Bjørg Kristine Løken Fet Svømmeklubb 41:44

 

 

 

Resultater 2018

Fløtern

Noen utøvere valgte å svømme kortere løype. Derfor ser tidene litt merkelige ut.
1. Glenn-Ove Forsland 2:12
2. Lars Grande 2:15
3. Arvid Lie 2:55
4. Georg MacPherson 2:58
5. Bjørn Morten Galåen 3:26
6. Per Jonas Kalvemo 1:46
7. Solveig Nyheim 1:50
8. Alex Pope 2:18
9. Lars Thore Fadnes 3:15
10. Helen Simpson 1:23
11. John Elwyn Jones 0:50

Elvenøkken

1.Isak E. Norberg Vooren  1:07
2. Sverre Fjermestad  1:11
3. Ingrid T. Idsøe Holst 1:17
4. Hege Bjørnødegård  1:19
5. Sabine Luders  1:24
6. Unni Ottesen  1:27
7. Rune Berg  1:32

Loffern

1. Solveig Nyheim  0:31
2. Aron Bårdseng 0:31
3. Lise Hauger  0:32
4. Gerd Elin Stava Sandve 0:33
5. Joakim Gren  0:36
6. Sondre W.Nygaard  0:37
7. DagRinden  0:37
8. Thomas Støvind Berg 0:37
9. Randi Sørby  0:37
10. Mariann Cestari Zecca  0:38
11. Anton Norberg Vooren 0:38
12. Ida Romundstad 0:41
13. Susanne Kristoffersen 0:41
14. Silje Severin Sætre 0:42
15. Niklas Rydberg 0:46
16. Torunn Korneliussen 0:51
17. Lasse Stavdal 0:51
18. Glenn-Ove Forsland 0:57
19. BjørnarSchau 0:39

Alfabetisk sortert født 2004 og senere
Christian Stavdal 0:49
Fredrik Forsland 0:57
Lars Espvik Follestad 0:51
Mons Sætre-Lorentzen 0:41
Ruben Norberg Vooren 0:38
Sindre Rinden 0:37
Stian A. Olsen 0:38
Vaino Teppo 0:32
Årolilja Valberg Skaali 0:36

 

Resultater 2017

Vanntemp start: 14,7 grader
Vanntemp mål: 15,8 grader
Vannføring: 933 m³/s

 

Fløter’n (11km)

  1. Forsland, Glenn-Ove – 1:47:38
  2. Schanke, Morten – 1:53:53
  3. Lie, Arvid – 2:05:55
  4. Seland, Roy – 2:08:02
  5. Hålien, Werner – 2:08:33
  6. Wikstrøm, Åse-Mari– 2:09:12
  7. Galåen, Bjørn Morten – 2:09:35
  8. Haugland, Gard – 2:15:03
  9. Nyheim, Solveig – 2:23:42
  10. Jones, John – 2:29:23

Elvenøkken (2km)

  1. Lars Grande – 0:17:46
  2. Kristian Gaare-Olstad – 0:19:06
  3. Isak Emanuel Norberg Vooren – 0:20:36
  4. Marcin Samborski – 0:21:19
  5. Bjørnar Schau – 0:21:20
  6. Konrad Jamrozy – 0:21:56
  7. Hege Bjørnødegård – 0:21:57
  8. Stine Thunheim – 0:22:00
  9. Anton Vooren – 0:22:33
  10. Anette Elseth – 0:22:45
  11. Petrine Haugnes – 0:23:15
  12. Thomas Støvind Berg – 0:23:22
  13. Ida Romstad – 0:26:19
  14. Mons Sætre-Lorentzen – 0:26:20
  15. Silje Severine Sætre – 0:26:25
  16. Susanne Kristoffersen – 0:27:03
Resultater 2016

Vanntemp start: 14,3 grader
Vanntemp mål: 14,4 grader
Vannføring: 576 m³/s

Fløter’n (11km)

  1. Anne Grete Haugan – 2:03:05
  2. Eva Lofthus – 2:11:05
  3. Ronnie Hallén – 2:16:16
  4. Are Berger – 2:32:31
  5. Werner Hålien – 2:40:39
  6. Morten Galåen – 2:41:03

Elvenøkken (2km)

  1. Markuz Lindgren – 0:23:33
  2. Isak Emanuel Norberg Vooren – 0:24:15
  3. Håkon Kilstaad – 0:24:45
  4. Bjørnar Schau – 0:25:12
  5. Rune Berg – 0:26:4
  6. Anette Elseth – 0:26:52
  7. Thomas Støvind Berg – 0:26:52
  8. Brede Ekeberg – 0:27:04
  9. Silje Severine Sætre – 0:29:22
  10. Caroline Dieseth – 0:29:59