Resultater 2021

Vanntemp start: 17,2 grader
Vanntemp mål: 18,2 grader
Vannføring:  490 m³/s

Fløter’n

1 Kristine Kvaal Marthinsen
Tønsberg SK
Junior kvinner
2:23:31.11
2 Ella B Dreyer
Ås IL
Junior kvinner
2:26:28.00
1 Sindre Rinden
Sørumsand IF
Junior menn
2:28:36.18
1 Monica Finnerud
Tønsberg SK
Senior kvinner
2:20:02.90
2 Tone Bergan
Tønsberg SK
Senior kvinner
2:35:12.70
3 Marit Wendt
Tønsberg SK
Senior kvinner
2:40:12.10
4 Unni Ottesen
Drammen Triathlon Club
Senior kvinner
2:49:27.57
  Linn Karlsvik
 
Senior kvinner
DNS
1 Jan solhøy
Lambertseter Masters
Senior menn
2:08:48.58
2 Atle Sjursen
Team Koksa
Senior menn
2:14:34.28
3 Kristofer Larsen
Holmestrand Svømmeklubb
Senior menn
2:14:48.02
4 Kjell Håkon Berget
 
Senior menn
2:14:57.95
5 Bjørn Soleng
Bærumsvømmerne
Senior menn
2:15:07.03
6 Anders Strömvall
Colting Borssen Tri klubb
Senior menn
2:18:04.66
7 Klaus Ade Johnstad
 
Senior menn
2:22:58.18
8 Jaime Vega
 
Senior menn
2:25:01.42
9 Jan Espen Sørsdal
Tønsberg Triatlon
Senior menn
2:25:55.00
10 George Macpherson
Ytre Søre Sunnmøre SK
Senior menn
2:32:09.36
11 Øyvind Hasli
Lillehammer CK
Senior menn
2:34:58.13
12 Ketil Borgvin Dørre
Lambertseter SK
Senior menn
2:36:43.16
13 Terje Granås
Arendal Triatlon
Senior menn
2:40:02.08
14 Rune Berg
 
Senior menn
2:50:36.63
15 Thomas Støvind Berg
Fet Svømmeklubb
Senior menn
2:54:25.71
16 Geir Kildahl
 
Senior menn
3:18:47.49
  Roald Larsen
 
Senior menn
DNS
  Gard Haugland
Triton Lillestrøm
Senior menn
DNS

Elvenøkken

1 Maren Sofie Nilsen Ruud
Mysen SK
Junior kvinner
1:13:50.09
2 Aurora Skjolden
Mysen SK
Junior kvinner
1:15:26.07
3 Ida Rødal Larsen
Sørumsand IF
Junior kvinner
1:41:31.79
1 Tobias Aleksander Olsen
Mysen SK
Junior menn
1:07:10.99
2 Isak Vooren
Fet SK
Junior menn
1:07:15.00
3 Ivan Johansen
Mysen SK
Junior menn
1:17:03.52
4 Väinö Teppo
Fet SK
Junior menn
1:17:04.84
5 Ruben Vooren
Fet SK
Junior menn
1:20:53.32
6 Isac Apeland
Sørumsand IF
Junior menn
1:41:13.46
1 Reyna Guadalupe Ramirez De La Torre
 
Senior kvinner
1:14:40.02
2 Jannecke Lauritzen
OI Triatlon
Senior kvinner
1:14:51.81
3 Kaja Bergwitz-Larsen
Team Superba Krill
Senior kvinner
1:15:21.71
4 Rikke Hagen
 
Senior kvinner
1:19:12.15
5 Anette Ruud
Drøbak-Frogn IL
Senior kvinner
1:24:52.67
6 Mariann Mosvold
Oslofjord Triatlon
Senior kvinner
1:25:02.80
7 Siv Houmb
Hamar IL Triatlon
Senior kvinner
1:27:59.70
8 Blandine Feneuil
 
Senior kvinner
1:28:27.33
9 Bjørg Løken
Fet SK
Senior kvinner
1:46:48.15
1 Pat Waddingham
Drøbak-Frogn IL
Senior menn
1:08:29.75
2 Rune Karlsen
Sørumsand IF
Senior menn
1:09:22.70
3 Erlend Engum
Hamar IL Triatlon
Senior menn
1:12:31.23
4 Bjørnar Schau
Fet SK
Senior menn
1:15:22.48
5 Sondre Wennberg Nygaard
Sørumsand IF
Senior menn
1:18:19.32
6 Marcin Samborski
Fet SK
Senior menn
1:18:33.86
  Jan Helge Moen
Oslofjord triatlon
Senior menn
DNS

Loffer’n

1 Mia Itzchaki-Fransson
OI Triatlon
Junior kvinner
24:05.54
2 Ulrikke Gaare-Olstad
OI Triatlon
Junior kvinner
24:43.40
3 Ane Kristine Solberg Olufsen
Bjørkelangen SF
Junior kvinner
26:15.66
4 Stina Elvestad
Mysen SK
Junior kvinner
26:24.84
5 Anumi Arembage
Drøbak-Frogn IL
Junior kvinner
27:24.69
6 Helene Bråthen Kristiansen
Drøbak-Frogn IL
Junior kvinner
27:42.64
7 Elisabeth Rinden
Sørumsand IF
Junior kvinner
29:13.04
8 Kristine Berg
Fet SK
Junior kvinner
32:12.17
9 Oda Sofie Tobiassen
Sørumsand IF
Junior kvinner
32:27.47
10 Tilde Amalie Høgstad
Sørumsand IF
Junior kvinner
32:31.80
11 Ane Rødal Larsen
 
Junior kvinner
34:17.69
12 Viktoria Rinden
Sørumsand IF
Junior kvinner
37:22.27
13 Lina Aurora Ersvik
Sørumsand IF
Junior kvinner
40:52.10
14 Celine Skøien
Mysen SK
Junior kvinner
DNS
15 Linne Munkeby
Mysen SK
Junior kvinner
DNS
1 Marius Genton
OI Triatlon
Junior menn
21:12.61
2 Håvard Hoell
Haugesund svømmeklubb
Junior menn
23:43.94
3 Vegard Jevne Tangen
Drøbak-Frogn IL
Junior menn
26:11.55
4 Sindre Elias Heimseter
Mysen SK
Junior menn
27:17.52
5 Vetle Jevne Tangen
Drøbak-Frogn IL
Junior menn
27:42.02
6 Vetle Kronstad Murud
 
Junior menn
30:17.73
7 Casper F Fretheim
Sørumsand IF
Junior menn
40:58.35
1 Kristina Lind
Fet SK
Senior kvinner
28:04.16
2 Solveig Granås
Arendal triathlon
Senior kvinner
29:36.39
3 Marianne Cestari Zecca
Sørumsand IF
Senior kvinner
32:31.80
4 Ida Romstad
Fet SK
Senior kvinner
32:35.87
5 Tone Schrøder-Nielsen, Lade
Fet SK
Senior kvinner
34:27.12
6 Hedvig Svardal
Fet SK
Senior kvinner
34:35.41
7 Torunn Korneliussen
Sørumsand IF
Senior kvinner
36:47.55
8 Marianne Arvesen
 
Senior kvinner
41:15.00
  Line Fransson
OI Triatlon
Senior kvinner
DNS
  Thea Sandviken
Tønsberg Triathlonklubb
Senior kvinner
DNS
  Elin Ramsgaard
Sørumsand IF
Senior kvinner
DNS
  Kristina Dignes
Fet SK
Senior kvinner
DNS
1 Tobias Rosenberg-Hansen
Fet SK
Senior menn
21:53.49
2 Jan-Erik Pedersen
 
Senior menn
28:15.64
3 Terje Hvidsten
 
Senior menn
30:24.00
4 Ståle Murud
 
Senior menn
30:38.36
5 Dag Stokkan
Kemira Chemicals
Senior menn
31:25.24
6 Vidar Fjelltun
Sørumsand IF
Senior menn
32:15.54
7 Sverre Hammerø
Sørumsand IF
Senior menn
41:02.66
Resultater 2020

Vanntemp start: 15,8 grader
Vanntemp mål: 15,7 grader
Vannføring:  940 m³/s

Fløter’n

1 Kristian Fagelund Holmestrand svømmegruppe 01:54:48
2 Kristofer Larsen Holmestrand IF – Svømming 01:54:55
3 Øystein Karlsen   01:58:12
4 Feda Grebovic Arendal Triathlon 01:59:19
5 Marte Galtung Aasen Skagerak sportsklubb 01:59:23
6 Jan Inge Galtung Nilsen Skagerak sportsklubb 02:03:52
7 Kay-Vidar Andersen Lørenskog-Rælingen Kappsvømming. 02:03:55
8 Klaus Ade Johnstad   02:06:31
9 George Macpherson Ytre Søre Sunnmøre Symjeklubb 02:11:35
10 Gerd Elin Stava Sandve OI Triatlon 02:14:02
11 Sverre Fjermestad Hammerø Sørumsand IF 02:14:31
12 Rune Langemyr Arendal Triathlon 02:14:56
13 Tone Bergan Tønsberg svømmeklubb 02:15:46
14 Fred Asdal Arendal Triathlon 02:19:03
15 Monica Finnerud Tønsberg Svømmeklubb 02:20:20
16 Rune Berg   02:25:41
17 Unni Dahl Ottesen Drammen Triathlon Club 02:26:04
18 Thomas Støvind Berg Fet Svømmeklubb 02:28:24
DNS Ada-Emilie Berggren  
DNS Gard Haugland Triton Lillestrøm svømme- og tr.
DNS Jan Solhøy Lambertseter Svømmeklubb Master.
DNS Ingvil Eilertsen Grimstad Aaslk
DNS Audun Overskeid-Tofte Trio svømmeklubb

 

Elvenøkken

1 Magnus Sandaas Gill OI Triatlon 58:39:00
2 Christian Offenberg Kongstensvømmerne 59:42:00
3 Isak Vooren Fet Svømmeklubb 01:01:19
4 Bjørn Soleng Bærumsvømmerne 01:01:58
5 Atle Sjursen Bærum Master 01:03:36
6 Per Jonas Kalvemo Karasjok svømmeklubb 01:05:26
7 Marcel Rosenberg Triton Lillestrøm svømme- og tr. 01:05:27
8 Bjørnar Schau Fet svømmeklubb 01:05:42
9 Silja Thoresen Skinlo Triton Lillestrøm svømme- og tr. 01:08:35
10 Ylva Espolin Storo Dahl Triton Lillestrøm svømme- og tr. 01:08:38
11 Sindre Rinden Sørumsand IF 01:11:27
12 Terje GranŒs Arendal Triathlon 01:13:24
13 Lise Hauger OI Triatlon 01:14:03
14 Marin Castberg Arendal Triathlon 01:19:59
15 Mariann Vestbøstad Marthinsen   01:20:05
16 Anne Marie Hausland Arendal Triathlon 01:26:47
DNF Karoline Fleisje Triton Lillestrøm svømme- og tr.
DNS Pernille Dørstad Statnett SBIL/Oslofjord Triatlo.
DNS Marcin Samborski Fet Svømmeklubb

 

Loffer’n

1 Isak Årnes OI Svømming 18:53
2 Tobias Aleksander Olsen Mysen svømmeklubb 19:41
3 Andreas Eibakk Mysen Svømmeklubb 20:52
4 Ine Kristin Aasum Fet Svømmeklubb 20:57
5 Alf Bergqvist SK RAN 21:14
6 Ella L B Dreyer Ås IL Svømming 21:25
7 Aron Bårdseng Fet Svømmeklubb 22:17
8 Noah Årnes Kolbotn IL Svømming 22:33
9 Aurora Skjolden Mysen svømmeklubb 23:08
10 Mikal Kismul Valkyrien Idrettslag 23:29
11 Ane Kristine Solberg Olufsen BSF 23:42
12 Emil Slettum Rønningen Hamar IL Triatlon 23:47
13 Elisabeth Rinden Sørumsand IF 24:02:00
14 Sondre Wennberg Nygaard Sørumsand IF 24:04:00
15 Even Rønningen Hamar IL Triatlon 24:50:00
16 Daniel Nybråten Fet Svømmeklubb 25:04:00
17 Christian Stavdal Fet Svømmeklubb 25:11:00
18 Boye Schau Fet svømmeklubb 25:55:00
19 Marianne Cestari Zecca Sørumsand IF 27:19:00
20 Sondre Stavdal Fet svømmeklubb 27:33:00
21 Ida Romstad Fet Svømmeklubb 27:34:00
22 Ida Rødal Larsen Sørumsand IF 28:12:00
23 Harald Guslund Fet Svømmeklubb 28:13:00
24 Silje Sætre Fet Svømmeklubb 28:36:00
25 Vidar Fjelltun Sørumsand IF 29:01:00
26 Lasse Stavdal Fet Svømmeklubb 29:16:00
27 Vetle Kronstad Murud Privat 29:32:00
28 Ståle Murud Privat 29:36:00
29 Tone Lade Schrøder-Nielsen Fet svømmeklubb 29:46:00
30 Kristina Dignes Fet Svømmeklubb 29:52:00
31 Kristine Kronstadk Privat 29:55:00
32 Sander Andersen Valkyrien Idrettslag 29:57:00
33 Bjørg Kristine Løken Fet svømmeklubb 30:45:00
34 Erling Evensen Fet Svømmeklubb 32:25:00
35 Lina Aurora Ersvik Sørumsand IF 33:00:00
36 Elin Ramsgaard Sørumsand IF 33:11:00
37 Casper Fjermestad Fretheim Sørumsand IF 33:14:00
38 Sverre Fjermestad Hammerø Sørumsand IF 33:16:00
39 Ane Rødal Larsen Sørumsand IF 34:39:00
40 Tilde Amalie Høgstad Sørumsand IF 34:50:00
41 Jorunn Eriksen Mosjon 38:03:00
42 Marianne Arvesen Ullensakersvømmerne 38:41:00
DNS Iselin Guslund Fet Svømmeklubb
DNS Mons Sætre-Lorentzen Fet Svømmeklubb
DNS Torunn Korneliussen Sørumsand IF
DNS Nora Vedahl-Bøhn Mysen svømmeklubb
DNS Maren Vedahl-Bøhn Mysen svømmeklubb
DNS Marco Agnese Veritas BIL
DNS Margunn Sandstad Mosjonist

 

 

Resultater 2019

Vanntemp start: 20,2 grader
Vanntemp mål: 20,5 grader
Vannføring: 464 m³/s

 

Fløter’n

 

1 Sophia Skou Copenwater / Kvik 2:09:22
2 Jan Solhøy Lambertseter SVK Masters 2:09:26
3 Emely Meder Skagerrak sportsklubb 2:11:40
4 Henrik Sulsbrück Copenwater 2:13:00
5 Marte Galtung Aasen Skagerak sportsklubb 2:13:21
6 Fredrik Frisk Team motstrøm 2:13:49
7 Anders Strömvall Coltingborssen triathlonklubb 2:17:10
8 George Macpherson Ytre Søre Sunnmøre Svømmeklubb 2:21:36
9 Sverre Fjermestad Sørumsand IF 2:26:15
10 Øyvind Hasli Eina Sportsklubb 2:28:56
11 Malin Winbo Colting Borssén Triathlonklubb 2:30:10
12 Are Ugland Soon Triathlonklubb 2:30:16
13 Arvid Lie Andersendammen Open Water Swimmers 2:34:47
14 Kai Andersen Soon Triathlonklubb 2:42:46
15 Ladislav Hanzel Oslofjord Triatlon 2:53:48

 

Elvenøkken

 

1 Lars Grande GIF 1:05:53
2 Isak Norberg Vooren FSK 1:07:57
3 Per Jonas Kalvemo Karasjok svømmeklubb 1:08:55
4 Jan Inge Galtung Nilsen Skagerak sportsklubb 1:12:25
5 Kim Ruben Vatnehagen Fet Svømmeklubb 1:16:56
6 Lise Hauger Oslo Idrettslag tri 1:21:52
7 Terje Granås Arendal Triatlon 1:24:25
8 Mariann Marthinsen Vestkantsvømmerne (tidligere) 1:26:29
9 Rune Langemyr Arendal triatlon klubb 1:27:49
10 Thomas Støvind Berg Fet Svømmeklubb 1:30:33

 

 

 

Loffer’n

 

1 Henning Raknerud Soelberg SSK Skjetten Svømming 21:15
2 Mikkel Solhøy Lambertseter svømmeklubb 21:24
3 Sondre Solhøy Lambertseter svømmeklubb 22:16
4 Ine Kristin Aasum Fet Svømmeklubb 22:55
5 Aron Heigum Fet Svømmeklubb 24:50
6 Sindre Rinden Sørumsand IF 25:47
7 Daniel Nybråten Fet Svømmeklubb 26:32
8 Ruben Vooren Fet Svømmeklubb 27:10
9 Kristine Lind Fet Svømmeklubb 27:17
10 Ane Kristine Solberg Olufsen BSF 27:42
11 Annette Devik 28:08
12 Elisabeth Rinden Sørumsand IF 28:30
13 Boye Schau Fet Svømmeklubb 28:43
14 Christian Gaarder Stavdal Fet Svømmeklubb 29:27
14 Sondre Gaarder Stavdal Fet Svømmeklubb 29:27
16 Lasse Stavdal Fet Svømmeklubb 29:30
17 Ida Romstad Fet Svømmeklubb 30:47
18 Marianne Cestari Zecca Sørumsand IF 31:00
19 Anette Elseth Sørumsand IF 31:26
20 Vidar Fjelltun Sørumsand IF 31:36
21 Margunn Sandstad 32:07
22 Bente Jensen Sørumsand IF 33:03
23 Jørn Heigum Fet Svømmeklubb 35:21
24 Hedvig Svardal Sørumsand IF 36:51
25 Tone Schrøder-Nielsen Fet Svømmeklubb 40:03
26 Torunn Korneliussen Sørumsand IF 40:31
27 Ida Rødal Larsen Sørumsand IF 41:19
28 Tilde Amalie Høgstad Sørumsand IF 41:20
29 Bjørg Kristine Løken Fet Svømmeklubb 41:44

 

 

 

Resultater 2018

Fløtern

Noen utøvere valgte å svømme kortere løype. Derfor ser tidene litt merkelige ut.
1. Glenn-Ove Forsland 2:12
2. Lars Grande 2:15
3. Arvid Lie 2:55
4. Georg MacPherson 2:58
5. Bjørn Morten Galåen 3:26
6. Per Jonas Kalvemo 1:46
7. Solveig Nyheim 1:50
8. Alex Pope 2:18
9. Lars Thore Fadnes 3:15
10. Helen Simpson 1:23
11. John Elwyn Jones 0:50

Elvenøkken

1.Isak E. Norberg Vooren  1:07
2. Sverre Fjermestad  1:11
3. Ingrid T. Idsøe Holst 1:17
4. Hege Bjørnødegård  1:19
5. Sabine Luders  1:24
6. Unni Ottesen  1:27
7. Rune Berg  1:32

Loffern

1. Solveig Nyheim  0:31
2. Aron Bårdseng 0:31
3. Lise Hauger  0:32
4. Gerd Elin Stava Sandve 0:33
5. Joakim Gren  0:36
6. Sondre W.Nygaard  0:37
7. DagRinden  0:37
8. Thomas Støvind Berg 0:37
9. Randi Sørby  0:37
10. Mariann Cestari Zecca  0:38
11. Anton Norberg Vooren 0:38
12. Ida Romundstad 0:41
13. Susanne Kristoffersen 0:41
14. Silje Severin Sætre 0:42
15. Niklas Rydberg 0:46
16. Torunn Korneliussen 0:51
17. Lasse Stavdal 0:51
18. Glenn-Ove Forsland 0:57
19. BjørnarSchau 0:39

Alfabetisk sortert født 2004 og senere
Christian Stavdal 0:49
Fredrik Forsland 0:57
Lars Espvik Follestad 0:51
Mons Sætre-Lorentzen 0:41
Ruben Norberg Vooren 0:38
Sindre Rinden 0:37
Stian A. Olsen 0:38
Vaino Teppo 0:32
Årolilja Valberg Skaali 0:36

 

Resultater 2017

Vanntemp start: 14,7 grader
Vanntemp mål: 15,8 grader
Vannføring: 933 m³/s

 

Fløter’n (11km)

  1. Forsland, Glenn-Ove – 1:47:38
  2. Schanke, Morten – 1:53:53
  3. Lie, Arvid – 2:05:55
  4. Seland, Roy – 2:08:02
  5. Hålien, Werner – 2:08:33
  6. Wikstrøm, Åse-Mari– 2:09:12
  7. Galåen, Bjørn Morten – 2:09:35
  8. Haugland, Gard – 2:15:03
  9. Nyheim, Solveig – 2:23:42
  10. Jones, John – 2:29:23

Elvenøkken (2km)

  1. Lars Grande – 0:17:46
  2. Kristian Gaare-Olstad – 0:19:06
  3. Isak Emanuel Norberg Vooren – 0:20:36
  4. Marcin Samborski – 0:21:19
  5. Bjørnar Schau – 0:21:20
  6. Konrad Jamrozy – 0:21:56
  7. Hege Bjørnødegård – 0:21:57
  8. Stine Thunheim – 0:22:00
  9. Anton Vooren – 0:22:33
  10. Anette Elseth – 0:22:45
  11. Petrine Haugnes – 0:23:15
  12. Thomas Støvind Berg – 0:23:22
  13. Ida Romstad – 0:26:19
  14. Mons Sætre-Lorentzen – 0:26:20
  15. Silje Severine Sætre – 0:26:25
  16. Susanne Kristoffersen – 0:27:03
Resultater 2016

Vanntemp start: 14,3 grader
Vanntemp mål: 14,4 grader
Vannføring: 576 m³/s

Fløter’n (11km)

  1. Anne Grete Haugan – 2:03:05
  2. Eva Lofthus – 2:11:05
  3. Ronnie Hallén – 2:16:16
  4. Are Berger – 2:32:31
  5. Werner Hålien – 2:40:39
  6. Morten Galåen – 2:41:03

Elvenøkken (2km)

  1. Markuz Lindgren – 0:23:33
  2. Isak Emanuel Norberg Vooren – 0:24:15
  3. Håkon Kilstaad – 0:24:45
  4. Bjørnar Schau – 0:25:12
  5. Rune Berg – 0:26:4
  6. Anette Elseth – 0:26:52
  7. Thomas Støvind Berg – 0:26:52
  8. Brede Ekeberg – 0:27:04
  9. Silje Severine Sætre – 0:29:22
  10. Caroline Dieseth – 0:29:59